Геосинтетичні матеріали

Геосинтетичні матеріали являють собою клас полімерних будівельних матеріалів, які знайшли широке застосування в різних галузях будівництва, особливо в дорожньому, залізничному, цивільному, гідротехнічному будівництві, а також в будівництві аеродромів.
Бурхливий розвиток хімічної промисловості в останні роки дозволило створити нове покоління принципово нових геосинтетичних матеріалів і технологій їх застосування, використання яких значно підвищує ефективність будівництва і довговічність дорожніх конструкцій без збільшення їх матеріаломісткості, трудо- та енерговитрат. Відбулося істотне розширення областей використання нових матеріалів, розроблені методи розрахунку конструкцій з їх застосуванням.
В даний час геосинтетичні матеріали знайшли широке застосування, починаючи від екологічного захисту території (при будівництві полігонів з метою розміщення твердих побутових відходів), зміцнення і фільтрації слабких грунтів насипу і земляного полотна, до армування шарів асфальтобетонних дорожніх і аеродромних покриттів, що підвищує капітальність конструкції дорожнього одягу і її довговічність, і ремонту зон каналізаційних люків в містах.

Геосинтетичні матеріали виконують різноманітні функції - армування, розділення, фільтрації, дренування, захисту та армування.
Розділення. Розділення ґрунтових середовищ виконується з метою запобігання їх перемішування при будівництві земляного полотна насипів на слабких, а також пристрої робочого шару виїмок в глинистих перезволожених грунтах і наступних додаткових шарів дорожнього одягу. Крім того, у багатьох випадках функція розподілу може бути використана в якості додаткової до інших, що розглядаються нижче.
Фільтрація. Функція, яка спрямована на осушення і відведення поверхневих і ґрунтових вод від конструктивних елементів земляного полотна і дорожніх одягів.
Осушення (дренування). Використання геосинтетичних матеріалів для відводу води з конструктивних шарів і земляного полотна в якості фільтрів, а також горизонтальних і вертикальних дренажів у випадках необхідності дренування води в виїмках і зсувних структурах.
Захист від ерозії. Зміцнення похилих і лекальні поверхонь ґрунтових споруд на автомобільних дорогах від шкідливої дії води і вітру. Зазначена функція може бути поєднана з дренуванням поверхневих шарів укісних частин, наприклад, в виїмках (откосні дренажі).
Армування. Ця функція геосинтетичних матеріалів використовується для армування земляних споруд і їх підстав при будівництві, реконструкції, ремонті, а також для армування асфальтобетонних покриттів.

ТОВ "Капонір-Групп" (Україна, Київ) є офіційним дистриб'ютором і постачальником в Україну армуючих синтетичних матеріалів виробництва компанії "Saint-Gobain Adfors CZ s.r.o." (Чехія) і геосінтетіческіх матеріалів виробництва компанії "TenCate Geosynthetics" (Австрія).

Компанія "Saint-Gobain Adfors CZ s.r.o." (Чехія) входить до складу французького концерну "Saint-Gobain", що має більш ніж 350-річну історію, більше 35 років з якої становить успішної досвід виробництва і застосування армуючих синтетичних матеріалів Adfors GlasGrid® для армування асфальтобетону. Використання новітніх наукових і технологічних розробок і впровадження розроблених патентів дозволило створити сучасне виробництво георешіток зі скловолокна для найрізноманітнішого застосування. У 2018 році виробництво було удостоєно срібної нагороди WCM (World Class Manufacturing - Виробництво Всесвітнього Класу), що підтверджує високий рівень інновацій, відмінну якість продукції, а також високий рівень обслуговування клієнтів з країн Європи, Америки і Азії.

Компанія "TenCate Geosynthetics" має виробництво в Австрії, Франції та Нідерландах і вже більше 40 років удосконалює, виробляє і поставляє без перебільшення майже в усі країни світу неткані матеріали, геосітки, ткані матеріали та інші геотекстильні матеріали, які сприятимуть розвитку інфраструктури, збереження навколишнього середовища і природних ресурсів.


Виробництво геосинтетичних матеріалів TenCate® і Adfors GlasGrid® сертифіковане відповідно до стандарту ISO 9001: 2015 і відповідає всім вимогам стандарту EN 15381: 2008 (ДСТУ EN 15381: 2015 Геотекстиль та віднесені до геотекстилю вироби. Необхідні характеристики для використання в дорожніх конструкціях і асфальтобетонних покриттях).
Наша продукція протестована в провідних лабораторіях Європи і світу, а також в лабораторіях ДП "Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П.Шульгіна" (ДерждорНДІ) і Національного транспортного університету (НТУ). Результати випробувань і багаторічний досвід використання геосинтетичних матеріалів в світі підтвердили їх високу ефективність і здатність істотно підвищити довговічність асфальтобетонних покриттів і зменшити витрати на їх ремонт і експлуатацію.