Геогратки та геокомпозити

Геогратки та геокомпозити - це геосинтетичні матеріали, використовувані для зміцнення шарів асфальтових, цементно-бетонних і піщано-грунтових сумішей під час дорожньо-будівельних робіт. Вони являють собою відкриті структури, утворені шляхом скріплення полімерних та скло- волокон. Виготовлені з міцних полімерів та скла зі спеціальним покриттям, геогратки забезпечують зміцнення дорожнього полотна, дозволяючи йому протистояти деформації.

Область застосування геограток та геокомпозитів
 Геогратки та геокомпозити традиційно використовуються при будівництві асфальтованих, бетонних і грунтових доріг. Матеріал може використовуватися в якості розділового шару в новому будівництві і капітальному, середньому та поточному ремонті доріг, а також при облаштуванні залізничних насипів і майданчиків різного призначення. Загальним перевагою використання геограток та геокомпозитів, незалежно від проекту, є захист від деформації і появи ям, вибоїн і інших дефектів в асфальті або основі доріг
Геогратки та геокомпозити класифікуються за такими характеристиками:
• тип матеріалу-поліефір, скловолокно, поліпропілен, полівінілалкоголь, базальт;
• тип просочення - полімерна, ПВХ і бітумна;
• спосіб виробництва - екструдовані, зварні, плетені, в'язані, ниткопрошивні;
• просторова орієнтація - одновісні, двовісні, тривісні;
• основні показники - розривні характеристики і розмір вічок;
• основні шари застосування-під грунт, під щебінь, під асфальтобетон.
Залежно від цих характеристик, геосітки використовуються в різних проектах, де вони підбираються відповідно до різними технічними параметрами.